Poczuj swoje ciało! 0
10.jpg

Miewasz czasem uczucie, że coś ściska Cię od środka? Myśli można zagłuszyć, od problemów można wciąż uciekać, ale ciało będzie dawać znać, że czemuś trzeba stawić czoła.

Kiedy jesteś zakochana, czujesz mrowienie w całym ciele, kiedy jesteś zła odczuwasz gniew w górnej jego partii, kiedy czujesz strach, uciska Cię w klatce piersiowej. Jeśli nie wiesz, dlaczego w danym dniu masz złe samopoczucie albo nie możesz odnaleźć odpowiedzi: „o co mi znowu chodzi?” spróbuj poczuć swoje ciało.

Zacznij od wyciszenia. Usiądź w miejscu, w którym znajdziesz spokój i zacznij sobie przypominać stany, w których byłaś zakochana, rozgniewana czy smutna. Zaobserwuj, w którym miejscu w ciele odczuwasz emocje. To pierwszy krok do tego, aby zacząć współpracować ze swoim ciałem i z tym co chce nam powiedzieć.

Kiedy po raz kolejny odczujesz emocje w ciele, będziesz potrafiła je nazwać, co ułatwi proces dojścia do źródła problemu.

Nie uciekaj od nich, poczuj je i staw im czoła. Zapytaj swojej intuicji, co chce Ci powiedzieć. Zapytaj bezpośrednio emocji, dlaczego pojawiła się w Tobie i co ma ci do przekazania. 

Możesz wybuchnąć gniewem, bo po raz kolejny musisz zostać w pracy po godzinach. Kierujesz gniew w stronę szefa, a źródłem jest Twój brak stawiania granic i siebie na pierwszym miejscu. Za każdym razem zgadzasz się wziąć na siebie więcej, bo boisz się, że stracisz pracę. Wybierasz strach, a nie miłość do siebie. Kumulujesz w sobie gniew, który szuka ujścia i często znajduje go w relacjach z bliskimi.

Jesteś w relacji, w której nie czujesz się dobrze. Brak szacunku, akceptacji czy zaufania. Zastanawiasz się czy odejść. Czujesz ucisk w klatce piersiowej. To strach. Strach przed samotnością. Strach przed zmianą. Spróbuj znaleźć w sobie miłość. Zapytaj miłość, co zrobiłaby w danej chwili. Miłość zawsze wybierze to, co dla Ciebie jest najlepsze.

Szukaj w ciągu dnia chwili, która możesz znaleźć tylko dla siebie. Otaczaj się przedmiotami, które pozwolą Ci na chwile uspokoić umysł i poczuć swoje ciało. Jeśli jeszcze nie medytujesz, obserwacja ciała jest pierwszym krokiem do poznania siebie i swoich emocji. 

Zachęcam Cię do tworzenia rytuałów. Pal świece, używaj kojącego dymu palo santo, stwórz sobie przestrzeń, która będzie przypominać Ci o tym jak ważna jest miłość do samej. Obserwuj swoje ciało, bądź uważna na emocje, które masz w sobie. Twoje ciało nie ma takich zdolności tłumienia emocji, jak Twój umysł. Każda emocja zaczyna się w ciele. Uwolnij ją.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl